Ваш кошик поки порожній.

Абразивні та алмазні диски Макита

В інтернет-магазині офіційного дилера компанії Makita ви зможете підібрати та замовити кола на будь-який смак та гаманець.

Види дисків

Диски можуть бути:

 • відрізними абразивними;
 • зачистними абразивними;
 • пелюстковими;
 • комбінованими абразивними;
 • алмазними.

Відрізний абразивний диск - купити можна в інтернет-магазині в Україні

Використовується для різання матеріалу, що обробляється. Це найбільш доступний і популярний вид дисків, що виробляються, як правило, на бакелітовій основі, яка забезпечує стійкість кола до механічного навантаження та інтенсивного режиму роботи. Такі кола є такими, що самозаточуються. За рахунок руйнування частинок, що становлять коло, у процесі роботи воно зменшується у розмірі.

Для різних видів різання використовуються плоскі диски, наприклад, відрізний диск по металу Makita 180 мм (D-18683). Для виконання пазів, здійснення похилого різу або різу біля стіни диск має опуклість у центрі. Прикладом такого диска є відрізний диск металу увігнутий Makita 180 мм (D-18580).

1. Розмір дисків:

 • 230 мм і менше. Якщо у складі кола є електрокорунд нормальний, за його допомогою можна різати сталь та різні сплави. Якщо чорний карбід кремнію – кольорові метали.
 • більше 230 мм. Використовуються в основному на стаціонарних верстатах. З їх допомогою виконується різ різних матеріалів. Максимальна лінійна швидкість неармованих кіл складає 60 м/с, армованих – 80 м/с та вище. Площина кіл, діаметр яких становить від 60 см до 120 см, виготовляють шорсткими або рифленими, щоб уникнути перегріву, який може призвести до зміни властивостей оброблюваного матеріалу.

2. Маркування дисків

На поверхню диска наноситься маркування, що включає дані про оброблюваний матеріал, швидкість обертання, твердість, наявність армування, складові компоненти диска, його габарити.

Наприклад, напис Steel, 80 m/s, 230 x 3 x 22,2 A24 R BF 8000 RPM означає:

 • коло ріже сталь;
 • максимальна швидкість становить 80 м/с (80 m/s);
 • розміри по діаметру, товщині та посадочному діаметру становлять відповідно 230 мм, 3 мм та 22,2 мм;
 • диск виконаний з корунду (А) з розміром зерна 24 (чим менше цифра, тим більше зерно). Для сталі варто вибрати малу зернистість, для кольорових металів. велику;
 • показник твердості досить високий (R). Чим далі літера від латинської А, тим твердіший матеріал диска. Для сталі варто вибрати малу твердість, для кольорових металів. високу;
 • в якості сполучного матеріалу взятий бакеліт (B), є армування (F);
 • швидкість обертання шпинделя верстата становить 8000 об/хв (8000 RPM).

Крім напису про призначення диска, на ньому є кольорове маркування. Так, зеленим кольором позначають диск для різання бетону або цегли, синім – металу, жовтий – нержавіючої сталі.

При виборі діаметра кола варто враховувати, що діаметр кола повинен бути як мінімум в 6 разів більше, ніж товщина оброблюваного матеріалу. Це необхідно для того, щоб уникнути перегріву та перевантаження диска. Якщо коло сильно іскрите та перегрівається, різ варто припинити секунд на 15. При цьому болгарку можна не вимикати, а просто підняти.

Зачистний абразивний диск

З його допомогою виконується заточування інструментів і зачистка металу. Кола можуть бути прямими (зачисний диск по металу Makita 125 мм (A-80933)) або тарілчастими (зачисний диск по нержавійці вигнутий Makita 150 мм (A-80846)), які коштують дещо дорожче, проте зручніші в роботі. Якщо відрізні кола мають товщину близько 3 мм, у зачистних вона може досягати 6 мм. Ступінь обробки залежить від розміру зерен. З його збільшенням зростає не лише швидкість роботи, а й грубість обробки поверхні.

Пелюсточний диск

Складається зі смуг абразивного матеріалу (як правило, матеріалом є наждачний папір), складених у вигляді віяла. Зазвичай використовуються для плоского шліфування. Для забезпечення можливості обробки важкодоступних місць застосовуються диски з вигнутою поверхнею. На болгарках використовуються круги малого діаметра – 115 або 125 мм.

Комбінований абразивний диск

Даний вид диска універсальний за рахунок того, що з його допомогою можна виконувати обробку як різанням, так і шліфуванням. Прикладом такого універсального диска є шліфувальний диск металу 2 в 1 Makita 125 мм (B-21244).

 

Алмазний диск

З його допомогою легко зможуть бути порізані камінь, бетон, асфальт. Слід пам'ятати, що метал за допомогою алмазних кіл не обробляється. Перевагою цього виду диска є збереження глибини різу, швидкості обертання та діаметра. Дані фактори забезпечують йому більшу продуктивність у порівнянні з абразивними колами.

Гнучкі шліфувальні диски та підошви

Етапи виробництва алмазного кола

 1. Виготовлення сегментів кола з частинок алмазу, вирощеного штучним шляхом, та сполучної речовини з металу шляхом запресування у форми. Залежно від типу, кількості та розмірів складових речовин сегменти поділяються на марки.
 2. Закріплення виготовлених раніше сегментів на сталевому корпусі. Ця операція може бути виконана за допомогою зварювання або паяння, залежно від призначення виробу.
 3. Кінцева обробка сегментів шляхом їх сточування до прояву алмазних частинок.
 4. Нанесення напряму обертання диска та маркування.

О назначении диска для обработки того или иного вида материала расскажет его цвет:

 • диски, предназначенные для порезки гранита, маркируются зеленым цветом;
 • для кирпича – оранжевым;
 • для мрамора и бетона – синим;
 • для алебастра и кафеля – желтым;
 • для керамогранита и черепицы – серым.

Выбор диска определяется:

 • величиной диаметра отверстия. Это необходимо для недопущения зазоров между ним и диаметром вала оборудования, которое будет использоваться для резки;
 • наличием зубцов и их формой. Это оказывает влияние на скорость и чистоту реза. Например, для обработки мягких материалов стоит выбрать диск без зубьев;
 • видом резки. Она может быть сухой или мокрой;
 • типом материала, который будет подвергнут обработке;
 • глубиной реза.

В нашем разделе вы найдете диски (круги) для своего электроинструмента, к примеру, для пилы макита 5704r. Также интернет-магазин maklta.com.ua предлагает биты в ассортименте.

 

88
Продовжити покупки
×
Array ( )